Amsterdam – 5 największych atrakcji

Amsterdam to stolica Holandii i jedno z najbardziej liberalnych miast w Europie. To także miejsce, w którym nie brakuje atrakcji dla całej rodziny. Ciekawe muzea, piękna architektura oraz malownicze kanały wodne sprawiają, że Amsterdam cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Odwiedzając Amsterdam co warto zwiedzić? Oto 5 najpopulerniejszych atrakcji miasta!

1. Rijksmuseum

Rijksmuseum to największe muzeum sztuki w całej Holandii. Znajdują się tu ekspozycje związane z malarstwem, rzeźbą, fotografią i grafiką. W muzeum podziwiać można obrazy takich artystów jak Rembrandt, Jan Vermeer, Frans Hals, Jan Wilhelm Pieneman oraz Hendrik Voogod, a także liczne ekspozycje nowoczesnych, młodych artystów.

2. Muzeum Vincenta van Gogha

W Muzeum Vincenta van Gogha znajduje się około 200 obrazów tego artysty. Poza nimi ekspozycja obejmuje liczne listy, dokumenty i rysunki, a także przedmioty osobiste i narzędzia codziennego użytku mistrza. Jest to największy zbiór pamiątek po tym holenderskim artyście na całym świecie!

3. Pałac Królewski

Pałac Królewski w Amsterdamie to z pewnością najważniejsza atrakcja o charakterze architektonicznym. Budynek uznawany jest również za najważniejszy zabytek budownictwa holenderskiego. Klasycystyczna budowla pełni rolę siedziby władz Holandii.

4. Heineken Experience

Heineken to jedna z najsławniejszych marek piwnych, a także jedna z największych grup piwowarskich na całym świecie. W Amsterdamie znajduje się interaktywne muzeum Heineken Experience, w którym można poznać historię holenderskiego browarnictwa, a także skosztować świeżo warzonego piwa.

5. Muzeum Nauki NEMO

W Muzeum Nauki NEMO znajduje się aż pięć pięter, w których umieszczono eksponaty pozwalające na poznanie różnych zagadnień z dziedziny fizyki, biologii i chemii. Najmłodsi dowiedzą się jak powstaje tęcza, w jaki sposób działają najważniejsze prawa fizyki oraz zaznajomią się z historią ewolucji. Na szczycie budynku umiejscowione są tarasy widokowe, z których rozciąga się wspaniały widok na Amsterdam.