Ogrody Watykańskie do zwiedzenia

Dla wielu turystów wybranie Watykanu na cel podróży niesie ze sobą religijne przesłanie, dla innych celem jest zobaczenie wielu zabytków tego małego kraju. Wśród atrakcji zwiedzanie ogrodów watykańskich może być jednym z punktów wycieczki po Watykanie — ze względu na swoje położenie w pobliżu innych miejsc turystycznych, żal nie skorzystać z okazji, by przespacerować się po dużym obszarze pełnym fontann i rzeźb.

Możliwości zwiedzania

Udając się do Ogrodów Watykańskich, warto wiedzieć, że zakupienie biletu wstępu umożliwia także wejście do muzeów oraz Kaplicy Sykstyńskiej. Dzięki temu oszczędza się, jak i nie traci czasu na zakup biletu na miejscu. Można tego również dokonać przez stronę internetową. Zwiedzanie możliwe jest z wykwalifikowanym przewodnikiem edukacyjnym — w ten sposób przez około dwie godziny spaceruje się po dwudziestu trzech hektarach terenu, który powstał w XIII wieku.

Osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz poruszające się na wózkach inwalidzkich również mogą zwiedzić te tereny — organizator oferuje taką możliwość w specjalnie dopasowanej formie. Warunkiem skorzystania jest odpowiednio wczesne zgłoszenie takiego zapotrzebowania.

Między alejkami

Co można zastać podczas zwiedzania Ogrodów Watykańskich? Przede wszystkim przejść się alejkami ulokowanymi między drzewami, krzewami i roślinami pochodzącymi z różnych kontynentów, które tu rosną i się odpowiednio pielęgnowane. Ogrody podzielone są na tematyczne obszary, wśród których są między innymi Ogród angielski, Ogród Papieża, ogród włoski. Poza przyglądaniu się roślinności podczas zwiedzania można zatrzymać się przy licznych rzeźbach oraz fontannach — te powstały w okresie renesansu i baroku, zachowując formę tamtych czasów, przez co stanowią nie lada atrakcję dla miłośników sztuki.

Ku chwale Maryi

Poza wspomnianymi dziełami sztuki oraz roślinnością na terenach Ogrodów można natknąć się na wiele miejsc składania hołdu Dziewicy Maryi, między innymi świątynię Madonna della Guardia czy reprodukcję Groty w Lourdes.