Atrakcje Zatoki Kalifornijskiej

Zatoka Kalifornijska to długi i wąski akwen, znany zachodniej cywilizacji już od czasów Corteza. Rozpościera się wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży Meksyku aż po Półwysep Kalifornijski.

Zatoka Kalifornijska

Jest pełna ryb i innych stworzeń podmorskich. Ze względu na swą bogatą faunę została nazwa przez badacza Jacquesa Cousteau „akwarium świata”. Występuje tu w sumie prawie 900 gatunków ryb, z czego 90 ma charakter endemiczny. Można tu spotkać humbaki oraz żółwie morskie i morświny. Na południowo-zachodnich wybrzeżach prowadzi się połowy pereł.

Oprócz wielu gatunków zwierząt miejsce to kryje również inne ciekawostki. Kilka lat temu zauważono, że w głębinach zatoki widać dziwne symetryczne struktury i trójkątne konstrukcje, kształtem przypominające piramidy. Budowle te nie zostały jeszcze dokładnie przebadane, ale już dały podstawy dla zwolenników teorii spiskowych i fascynatów UFO, żeby stwierdzić, że stworzyły je pozaziemskie cywilizacje. Zagadka pewnie za jakiś czas doczeka się jednak racjonalnego wytłumaczenia.

To obszar bogaty w atrakcje zarówno dla fanów sportów wodny, jak i tych, którzy preferują leniwy wypoczynek, czy zwiedzanie.