Krótko o turystyce w Azji

Śmiało można powiedzieć, że Azja to turystyczna perełka świata a wyżej wymienione naturalne zasoby tego kontynentu według mnie są mocnym fundamentem tego tytułu. Co prawda świat przypraw, od którego zaczęła być tak pożądanym regionem nie jest już priorytetem wypraw Europejczyków na ten kontynent ale Azja przecież oferuje turystom wiele innych atrakcji, również (a w niektórych przypadkach zwłaszcza) tych duchowych. Cały wachlarz możliwości turystycznych jakie oferuje nam Azja jest wręcz nie do zliczenia.

 

Ten kontynent proponuje nam moc różnorodnych emocji od możliwości wyciszenia i medytacji w murach świątyń w zacisznych miejscach po rozrywkę w zatłoczonych, nowoczesnych miastach. Święte miejsca, tybetańskie szlaki, luksusowy Dubaj czy podróż Koleją Transsyberyjską – nieważne co nas interesuje, ten ogromny kontynent na pewno zapewni nam wiele niezapomnianych wrażeń. Potocznie można by powiedzieć „dla każdego coś dobrego”. Ogólna sytuacja na świecie pozwalała nam odwiedzić niemalże każdy zakątek świata a co za tym idzie również państwa azjatyckie, dla przykładu Chiny w 2019 roku zanotowały ponad 7% wzrostu liczby przylotów w porównaniu z latami poprzednimi. Teraz w dobie ogólnoświatowej pandemii sytuacja ta uległa diametralnej zmianie ale miejmy nadzieję, że świat powróci do starego porządku i każdy z nas będzie miał kiedyś okazję odwiedzić Chiny, Japonię czy Filipiny. Państwa w Azji są niesamowicie oryginalnymi, spektakularnymi miejscami.

 

Nie w sposób jest wymienić wszystkie zakątki Azji, które warto odwiedzić a niektórych chodź nie możemy zwiedzić osobiście powinniśmy poznać przynajmniej z relacji innych w czym pomagają dziesiątki, jak nie setki blogów i vlogów podróżniczych, dzięki którym w dużej mierze udało mi się dotrzeć do niektórych informacji, które znajdą się poniżej. Jednym z miejsc, których raczej nie będziemy mogli odwiedzić osobiście jest między innymi święte miasto Islamu – Mekka, gdzie niewierni (innowiercy, osoby wyznające religię inną niż Islam) nie mają wstępu.