Morze Arabskie. Najcieplejsze morza na świecie

Gdy za oknem robi się szaro i nieprzyjemnie, wiele osób zaczyna marzyć o wyjeździe w egzotyczne kraje, gdzie przyroda jest zawsze wielokolorowa, niebo błękitne, a woda w morzu zawsze ciepła. Które morza są uznawane za najcieplejsze na świecie?

Morze Arabskie – Najcieplejsze morza świata

Kiedy szukamy miejsca na wakacyjne podróże, a kochamy spędzać czas na plaży w promieniach słońca, warto wziąć pod uwagę również temperaturę wody. Bałtyk, choć piękny i malowniczy zdecydowanie nie należy do najcieplejszych. Zdarzają się nawet naprawdę upalne dni, a woda wciąż pozostaje bardzo zimna, ze względu na aktualne prądy. Średnia temperatura wody w sezonie letnim w polskich kurortach nie przekracza tu bowiem 20 stopni Celsjusza. A to i tak zdecydowanie więcej niż w północnych częściach tego morza. Najcieplej jest w okolicach Międzyzdrojów, Trójmiasta, Pucka i Ustki, Świnoujścia. Dokąd zatem pojechać, jeśli lubimy wygrzewać się w ciepłej wodzie?

Do najcieplejszych mórz na świecie należą: Morze Czerwone, Morze Arabskie, Zatoka Bengalska, Zatoka Meksykańska, Zatoka Tajlandzka oraz wybrzeża: Filipin, Hawajów, Kalifornii czy południowej Afryki.