Z czego słynie Kraków ? Czyli atrakcje Krakowa

Kraków to jedno z największych i najpiękniejszych miast w Polsce. Położony on jest w południowej części kraju nad rzeką Wisła. W przeszłości było ono nawet przez pewien czas Stolicą Polski oraz miejscem koronacji królów Polski. Każdego roku odwiedzają to miejsce tłumy turystów nie tylko z Polski ale również mnóstwo ludzi zza granicy.

Z czego słynie Kraków? Jakie atrakcje czekają na turystów w Krakowie?

Z czego słynie Kraków ? Atrakcji możemy w tym mieście znaleźć bardzo dużo, kilka z nich – te najważniejsze zostały opisane poniżej :

  1.  Najważniejszym miejscem w Krakowie jest na pewno Wawel. Jest to zamek królewski w którym w przeszłości często dochodziło do koronacji króla Polski. Pod Wawelem znajdują się również grobowce wielu królów Polski. Katedra królewska jest na pewno najważniejszym punktem tego miejsca
  2. Kościół Mariacki. Jest to zdecydowanie najsłynniejszy kościół w Krakowie, który znajdziemy w samym jego centrum, czyli w rynku. W środku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ołtarz stworzony ręcznie przez Wita Stwosza.
  3. Uniwersytet Jagielloński – jest to najstarszy w naszym kraju uniwersytet. Został on bowiem założony 12 maja 1364 roku. Najlepszy okres uniwersytet przeżywał w XV oraz XVI wieku, kiedy studiowali tutaj najwybitniejsi ludzie swojego okresu. Najelpszym przykładem może być absolwent tej uczeli – Mikołaj Kopernik.
  4. Podziemia rynku w Krakowie. Zostały ony przedstawione w formie muzeum w którym znajdziemy specjalnie przygotowaną ścieżkę edukacyjną dla turystów. Na jej drodze będziemy mogli podziwiać liczne zebrane eksponaty z poprzednich wieków znalezionych podczas prac ziemnych na terenie miasta. Możemy więc tutaj dowiedzieć się jak żyli ludzie w Krakowie dawno dawno temu. Muzeum znajduje się na rynku naprzeciw Kościoła Mariackiego.
  5. Sukiennice – jest to jedna z największych hal targowych w naszym kraju wybudowana w XIII wieku. Położona jest ona w centrum rynku obok muzeum podziemia.
  6. Smok wawelski – figura przedstawiająca smoka, który raz na jakiś czas zieje ogniem.