Kraje Azji. O kulturze kilka słów.

Lubimy podróżować, czy to w obrębie kraju, czy za granicę. Zagraniczne kraje mają swoje kultury, które czasami na szokują i zaskakują. A jak może zaskoczyć nas kultura krajów Azji?
Kraje wschodniego kontynentu są jednymi z najbardziej ludnych krajów spośród wszystkich znajdujących się na świecie. Jednocześnie mówi się o tym, że są to kraje egzotyczne. Jakby nie patrzeć większa części tych krajów jest swego rodzaju, technologiczną potęgą, ze względu na swoje osiągnięcia technologiczne.

 

Trzeba pamiętać, że owe kraje różnią się jeśli chodzi o kulturę, zwyczaje. Zacznijmy od jedzenia. Kuchnia Azjatycka jest swego rodzaju specyficzną kuchnią. Większość z nich jest oparta na przyprawach oraz nietypowym zastosowaniu dostępnych składników. Jest oparta na ryżu, co można powiedzieć jest znakiem rozpoznawczym jeśli chodzi o kuchnię. Ryż w krajów azjatyckich jest powszechnie hodowany, można powiedzieć, że jest on dla nich jak dla nas pszenica, którą hodujemy na co dzień. Każda potrawa jest jedzenie pałeczkami.
Jeśli chodzi o zachowanie ludzi, jest ono również inne niż ludzi z reszty świata. Azjaci, charakteryzują się swego rodzaju spokojem. Wszelkiego rodzaju okazywanie emocji, jest ograniczone do minimum, przez co gdy obcokrajowiec, zachowuje się zanadto żywiołowo w towarzystwie tubylców, może być odebrany w negatywny sposób.

 

Będąc jeszcze przy temacie, społecznym, trzeba zaznaczyć, że zwracanie się do siebie jest nastawione na duży szacunek. Dla przykładu, w języku japońskim można znaleźć, zwroty które są przypisane do starszych od siebie wiekiem ludzi. To tyczy się również, pracowników, których dzieli wysokość stanowiska. Również różnica w zachowaniu tyczy się płci piękniej. Kobiety, mimo powszechnej równości, w większości przypadków, mają być ciche, spokojne, powściągliwe. Wynika to z różnego rodzaju tradycji, które miały wpływ przez lata na tych terenach.
Jeśli jest się w takim kraju, trzeba również pamiętać o tym, że nie można robić zdjęć bez pozwolenia. Niezależnie co chcemy sfotografować należy uzyskać zgodę.
Dotyczy to rzeczy związanych z religią oraz samych ludzi.
Oczywiście jest to tylko kilka przytoczonych rzeczy, bo lista specyficznych dla nas zwyczajów, jest nieco dłuższa. Jednak najlepiej jest pojechać do jednego z krajów Azji na własnej skórze przekonać się, jak wygląda tam życie oraz kultura.