Alternatywne formy zwiedzania

Wybierając się na jakąkolwiek wycieczkę obejmującą zwiedzanie wybranych obiektów tworzymy w głowie plan tego zwiedzania. Najchętniej wybieramy się do tych miejsc, w których coś mogłoby nas zainteresować. Nikt przecież nie lubi zmuszać się do zwiedzania czegoś, co nie jest dla niego ciekawe i na czym spędzi czasem nawet godziny męki.

 

Nie należy nikogo na siłę przekonywać do odwiedzania czegoś, co w żaden sposób nie wpisuje się w jego zainteresowania, gdyż wycieczka z reguły powinna nieść za sobą jakąś wartość-relaksacyjną, rozrywkową, edukacyjną (każdemu wedle uznania) i w momencie kiedy ktoś robi coś na siłę-nie wynosi z tego żadnej wartości. Dlatego warto pójść na kompromis i znaleźć na każdego element danej wycieczki, który mógłby mu się spodobać. Może w przypadku dużej grupy uczestników warto rozważyć różne warianty? W przypadku zwiedzania dużego miasta warto pomyśleć o typach muzeów, które warto odwiedzić. Dla miłośników historii-muzea o tematyce historycznej, dla miłośników muzyki i sztuki-wystawa, pokaz, koncert bądź muzeum poświęcone tematyce artystycznej.

 

Dla miłośników nauki-centra nauki, muzea prezentujące tematykę naukową, edukacyjną. Jest tak naprawdę bardzo wiele rozwiązań, które mogłyby zadowolić zdecydowaną większość uczestników wyprawy i warto się nad nimi zastanowić dla wspólnego dobra i znalezienia korzystnego dla wszystkich rozwiązania.