Poprad-atrakcje

Poprad to niewielkie miasteczko na granicy polsko-słowackiej. Sam Poprad to dobre miejsce na krótkie wycieczki. Poprad atrakcje– co oferuje nam to miasto?

Kościół św. Idziego

Kościół istniał już w XIII wieku. Początkowo była to jednonawowa świątynia gotycka. W późniejszych lat w wyniku przebudowy zaczęły pojawiać się elementy renesansowe i barokowe. Obok świątyni znajduje się piękna renesansowa dzwonnica, dobudowana w XVII wieku. W środku można zobaczyć zachowane freski pochodzące z XV wieku.

Rynek i kościół św. Jerzego w Spiskiej Sobocie

Kiedyś dzielnica Spiska Sobota była osobnym miastem, które szybko się rozwijało dzięki sprowadzonym tu niemieckim rzemieślników. Osada słynęła z jarmarków. Do naszych czasów przetrwał układ rynku oraz kilkanaście renesansowych kamienic i ratusz. W zabytkowym kościele św. Jerzego zachował się słynny Ołtarz Mistrza Pawła w stylu gotyckim.

Galeria Tatrzańska

Tatranska galeria to świetne miejsce dla koneserów sztuki. Prezentowana jest tu twórczość nie tylko lokalnych artystów, ale również dzieła o światowej sławie. Wystawy można znaleźć w kilku miejscach, najbardziej znanym jest budynek dawnej elektrowni przy ulicy Hviezdoslavova 341/12.

AquaCity Poprad

Ze względu na rozwój tatrzańskiej infrastruktury miasto traciło turystów. Na początku XXI wieku w Popradzie zainwestował milioner Jan Telensky ( Mr Cool), który stworzył kompleks basenów przebudowany na nowoczesne centrum SPA. Jest to dobre miejsce na skorzystanie z saun i innych usług zdrowotnych.

Oczywiście to nie jedyne atrakcje, jednak każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto rozważyć odwiedzenie tego miasteczka.