Gdzie wybrać się na weekend nad morzem, aby uniknąć tłumów?

Wiele osób chcących spędzić weekend nad morzem martwi się, że tłumy urlopowiczów uniemożliwią im pełne wykorzystanie czasu na relaks. Uniknięcie tłoku nad polskim Bałtykiem bywa często niemal niemożliwe, jednak znajomość kilku prostych wskazówek może to znacznie ułatwić i zapewnić udany weekend.

Jadąc na weekend nad morzem postaw na mniejsze miejscowości

Aby uniknąć tłumów nad morzem, warto wybrać się do niewielkich, mniej modnych miejscowości turystycznych. W takich miejscach jest mniej przeludnionych plaż i więcej szans na swobodne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Poza bardzo znanymi plażami w Gdyni, Jastarni, Łebie, Ustce czy Władysławowie istnieje jeszcze wiele nieodkrytych przez rzesze turystów perełek idealnych na spędzenie weekendu nad morzem. Można wśród nich wymienić na przykład Pobierowo czy Trzęsacz. Dodatkowo w wielu z mniejszych miejscowości można załapać się na rozmaite atrakcje bez czekania w wielometrowej kolejce.

Weekend nad morzem poza sezonem

Jadąc nad morze warto odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę oczekujemy od naszego urlopu. Jeśli priorytetem jest opalanie się na plaży i pluskanie w wodzie to rzeczywiście urlopowicze są “skazani” na letnie miesiące. Niekiedy jednak najważniejsze plany urlopowe to spacery wzdłuż brzegu morza, korzystanie z dobrodziejstw morskiego mikroklimatu i relaks. Warto wyjść poza schemat i zawitać nad morzem na przykład wiosną. Warto w tym celu wybrać się do hotelu ze spa i doświadczyć pełni relaksu. Takim miejscem jest na przykład resort Laola w Pobierowie.

Ciekawe aktywności na weekend nad morzem

Większość turystów jako główny punkt swojego weekendu nad morzem wybiera jednak spędzanie czasu na słonecznej plaży. Zazwyczaj relaksują się oni na ręcznikach czy leżakach. Można uniknąć tłumu plażowiczów, wybierając inne niż ręczniki i leżaki miejsca do zażywania relaksu. Zawsze można opalać się na łódce. Można również skupić się na aktywnym spędzeniu weekendu. Na windsurfing i inne sporty wodne zawsze jest sporo chętnych, jednak na pewno nie można porównywać ich liczby z liczbą osób relaksujących się na plaży. Taki wybór na czas wolny może być też świetnym sposobem na opanowanie nowych umiejętności. Nawet podstawowe lekcje z zakresu wybranego sportu wodnego mogą być ogromną frajdą.