Jeśli nie Zakopane, to gdzie zatrzymać się podczas wyjazdu w Tatry?

Nasza stolica sportów zimowych gości turystów o każdej porze roku. Zakopane to magiczne miejsce, w którym ślady tradycji harmonijnie współgrają z nowoczesną infrastrukturą, dla wielu osób stało się zbyt gwarne i pełne ludzi. Dlatego niektórzy miłośnicy Podhala szukają bardziej spokojnych miejsc pod Giewontem. Przeczytaj, gdzie zatrzymać się podczas wyjazdu w Tatry, jeśli nie w Zakopanem.

Pobyt na Podhalu

Tatry i Podhale przyciągają wszystkich niezwykłym klimatem. Fascynują śladami dawnej  góralszczyzny, zachowanej w klasycznej zabudowie, wielowiekowych tradycjach i kulturze kulinarnej. Nasze najwyższe góry urzekają majestatem i monumentalnością, a jednocześnie wyróżniają się niezwykłym pięknem i olśniewającą aurą. Tarty są znakomitym miejscem dla ekoturystów, którym kontakt z dziką przyrodą pozwala odetchnąć od codzienności. Dlatego wielu turystów mimo pozytywnych uczuć, jakimi darzą Zakopane, decyduje się na hotel z widokiem na Giewont w bardziej kameralnych miejscach Podhala.

Nocleg pod Giewontem w Kościelisku

Jedną z ładniejszych podhalańskich miejscowości turystycznych jest Kościelisko, rozległa miejscowość granicząca z Zakopanem, położona pod masywem Giewontu. To stąd dostać się można do Doliny Kościeliskiej lub Chochołowskiej czy czerwonym szlakiem dojść na Przysłop Miętusi. Kościelisko jest spokojną miejscowością o rozrzuconej zabudowie, w której dominują charakterystyczne domy góralskie lub budynki inspirowane góralszczyzną. Ukryte pomiędzy naturalną zielenią na turystów czekają niewielkie pensjonaty i hotel. Jednym z nich jest położony w pobliżu Tatrzańskiego Parku Narodowego Hotel Eco Tatry, kameralny hotel z widokiem na Giewont. Jego ekologiczny charakter wynika z podejścia właścicieli, którzy przykładają dużą wagę do ekologii, a szczególnie do ograniczania emisji odpadów, a także wykorzystywania energii odnawialnej.

Co oferuje ekologiczny hotel górski w Tatrach?

Kameralny hotel w Tatrach pozwala na wypoczynek z dala od zgiełku miasta i turystycznego gwaru. Oferuje noclegi w przytulnych i komfortowo wyposażonych pokojach z widokiem na Giewont. Codziennie rano serwowane są w nim smaczne i pożywne śniadania przygotowane z regionalnych produktów. Wieczorem, po całym dniu wrażeń, hotel zapewnia turystom dostęp do strefy SPA. Dobre hotele butikowe w Tatrach dają możliwość szybkiego dostępu do szlaków górskich i spacerowych.