Atrakcje Morza Fidżi

Zima za oknem, więc można zacząć snuć wakacyjne plany o egzotycznych krajach, ciepłej wodzie i pięknych widokach. Jeśli szukamy ciekawego kierunku naszej wyjazdowej destynacji warto rozważyć wybrzeża morza Fidżi, które oferują wiele atrakcji.

Morze Fidżi – trochę geograficznych faktów

Morze Fidżi należy do Oceanu Spokojnego i znajduje się pomiędzy wschodnimi wybrzeżami Australii, Morzem Tasmana i Koralowym od zachodniej strony, od północy przylega do Wysp Samoa i Santa Cruz. Na jego obszarze znajduje się wiele pięknych wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego.

Morze to wyróżnia spore zróżnicowanie temperatur wody, która w zależności od sezonu waha się od 13 do 26 stopni. Wybrzeża morskie pokrywa roślinność twardolistna, charakterystyczna dla klimatu zwrotnikowego. Sporo terenów to półpustynie i pustynie, pojawia się raczej niewiele lasów. Występuje tu wiele gatunków zwierząt nie spotykanych tylko tu, np.: kolczatki, dziobaki czy barramudy.

Region ten jest ciekawy pod względem turystycznym, pozwalając na aktywne spędzanie czasu na sportach wodnych oraz zwiedzanie tutejszych zabytków.