Kultowe miejsca do zobaczenia w stolicy Gruzji.

Podróżując do Gruzji, na mapie wycieczki nie może zabraknąć stolicy kraju Tbilisi. To miejsce, które z pewnością zachwyci wszystkich miłośników historii, kultury oraz gruzińskiej kuchni. Spacerując po mieście, można skorzystać z Free Walking Tours, podczas której przewodnik przedstawi nam najważniejsze i najciekawsze informacje dotyczące miasta. Dodatkową zachętą może okazać się fakt, że sami określamy wysokość wynagrodzenia za usługi profesjonalnego przewodnika. Jeżeli uznamy, że wycieczka była ciekawa i jesteśmy zadowoleni, wynagrodzenie powinno być stosunkowo wyższe.
Jeżeli decydujemy się na samodzielne zwiedzanie miasta, pamiętajmy, że jest kilka zabytkowych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Tbilisi.

Tbilisi zabytki

Oto lista kilku zabytków, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Tbilisi:

  • Narikala – starożytna, zabytkowa twierdza znajdująca się wzgórzu pomiędzy łaźniami i ogrodami botanicznymi.
  • Sweti Cchoweli – zabytkowy kościół katedralny, który w 1994 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  • Sobór Trójcy Świętej – położony na wzgórzu św. Eliasza, sobór Katedralny Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego jest zlokalizowany nieco dalej od ścisłego centrum i jest to największa budowla kościelna w całym kraju.
  • Monastyr Dżwari – święte miejsce Gruzinów, które zostało wpisane listę stu najbardziej zagrożonych zniszczeniem zabytków świata.
  • Royal Baths – to bardzo stare łaźnie termalne, w których można zażywać siarkowych kąpieli, oraz masaży.
  • Matka Gruzja – to jeden z bardziej charakterystycznych symboli miasta. To dwudziestometrowy posąg kobiety matki witającej przyjaciół winem trzymanym w lewej dłoni, a wrogów mieczem.

Tbilisi uznawane jest za najbardziej Europejskie miasto Gruzji. Po mimo, że Gruzini są ogromnymi patriotami przywiązanymi od swojej historii i języka, w stolicy kraju spokojnie porozumiemy się w języku angielskim. Chcąc jednak zwiedzić tereny bardziej oddalone od stolicy konieczne będzie przyswojenie chociaż podstawowych zwrotów języka rosyjskiego.