Jelenia Góra – gdzie z dzieckiem? Czyli atrakcje Jeleniej Góry i okolic

Jelenia góra to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Położone jest ono w kotlinie kłodzkiej czyli w południowo zachodniej części naszego kraju. Na pewno trafimy do Jeleniej góry jeżeli będziemy podróżować z Wrocławia do Karpacza. Jest to świetne miejsce na letni wypoczynek, szczególnie z dziećmi.

Jakie atrakcje zapewnia Jelenia Góra ?

Wiele matek pewnie zadaje sobie pytanie Jelenia góra gdzie z dzieckiem ?

No cóż atrakcji tutaj jest dość sporo, poniżej kilka tych najważniejszych:

  1. Przede wszystkim jeżeli mamy aktywne dzieci to warto zabrać je na wycieczkę na Śnieżkę, czyli największy szczyt karkonoszy. Z Jeleniej Góry, będziemy mieć świetne połączenie na szlak prowadzący prosto na szczyt. Trasa nie jest bardzo wymagająca i na pewno spodoba się każdemu dziecku. Na samym szczycie znajdziemy obserwatorium, które jest dość dużym budynkiem widocznym z kilku kilometrów. Poniżej szczytu będziemy mogli zjeść coś ciepłego i ugasić nasze pragnienie czymś zimnym w pobliskim schronisku. Trzeba przeznaczyć na wędrówkę na Śnieżkę oraz na powrót cały dzień.
  2. Zamek Chojnik. W okolicach Jeleniej Góry znajdziemy dla fanów zamków świetną propozycję. Zamek Chojnik jest bowiem jednym z najpiękniejszych w Polsce. Jeżeli chcemy się tam dostać, to mamy możliwość tylko i wyłącznie na nogach. Na szczęście trasa nie jest długa i powinna zająć nam około 30 minut. Jest ona dość stroma tak więc przyda się dobra kondycja. Na miejscu za dorbną opłatą będziemy mogli wejść na teren zamku. W środku znajdziemy tematyczne wystawy czasowena na tematy średniowieczne. Dla dzieci ciekawą atrakcją może być wystawa broni białej z czasów średniowiecza. Dla chętnych istnieje też możliwość postrzelania z kuszy lub łuku. W zamku Chojnik warto też zwrócić uwagę na wieżę widokową, na którą naturalnie możemy wejść. Prowadzą do niej wąskie i kręte schody tak więc wymagana na nich jest szczególna ostrożność. Na miejscu jednak będziemy mogli podziwiać niesamowite widoki na całe pasmo gór karkonoszy.