Niezbędnik grzybiarza. Co warto mieć ze sobą w lesie?

Już niedługo zacznie się jesień, a wraz z nią grzybobranie. Przyznać się kto nie lubi porannych spacerów po lesie, kiedy rosa pięknie błyszczy na liściach, a wiatr cicho szumi. Z takim właśnie krajobrazem kojarzy nam się Polska jesień, jeśli jesteś ogromnym fanem zbierania grzybów i kiedy tylko pojawi się pierwszy wysyp biegniesz do lasu przeczytaj co warto zabrać ze sobą.

 

W tym poradniku przedstawimy Ci absolutny niezbędnik grzybiarza!
1. każdy dobry grzybiarz wie że grzybków nie wolno wyrywać, zabierz więc ze sobą malutki nożyk, który znacznie ułatwi Ci zbieranie a także umożliwi oczyszczenie zebranych grzybków z resztek mchu i ziemi.
2. wiklinowy kosz najlepiej sprawdza się do przechowywania grzybów, jeśli wiesz że wybierasz się do lasu właśnie w tym celu zrezygnuj z reklamówek których nigdy nie używamy, na rzecz koszyczka.
3. termosy, wiadomo że o poranku najlepiej smakuje gorąca aromatyczna kawa, na pewno każdy doceni mała przerwę na kawkę na łonie natury. Ponadto jeśli weźmiesz termos, masz pewność że w lesie nie zostaną po Tobie żadne butelki, pamiętaj o tym aby dbać o wspólne dobro i nie zaśmiecać lasów!