Małopolska – wakacje z dziećmi. Jura Krakowsko – Częstochowska z dziećmi

Jeżeli nudzą nas kolejne wakacje z dziećmi nad Bałtykiem lub w górach warto jest w tym roku spróbować czegoś innego. Z powodu panującej powinniśmy zostać w Polsce, gdzie możemy znaleźć wspaniałe atrakcje dla całej rodziny. Warto zwrócić uwagę na małopolska wakacje z dziećmi , które mogą być wspaniałą przygodą, którą zapamiętamy na długie lata. Świetnym miejscem gdzie możemy spędzić urlop będzie na pewno jura krakowsko – częstochowska.

Małopolska – wakacje z dziećmi: Jura krakowsko – częstochowska : atrakcje

Jednym z najważniejszych punktów jakie powinniśmy koniecznie zobaczyć będzie na pewno szlak orlich gniazd. Jest to trasa wedle której jeżeli będziemy podążać to będziemy mieć okazję zobaczyć wspaniałe polskie zamki. Na odległości 164 kilometrów możemy bowiem zobaczyć aż 12 takich budowli. Oznacza to, że na podróże między kolejnymi zamkami nie stracimy wiele czasu, wystarczy krótka podróż autem i już możemy być na miejscu i podziwiać kolejny zamek. Ten najwspanialszy to na pewno Ogrodzieniec, choć na trasie znajdziemy też kilka innych z których dziś niestety zostały tylko ruiny.
Jura krakowsko – częstochowska to nie tylko zamki. Znajdziemy tam też wiele innych atrakcji takich jak : Klasztor Kanoników. Znajduje się on w Wancerzowie koło Częstochowy. Tuż za klasztorem możemy zobaczyć inna ciekawą atrakcję czyli kamień miłości. Jest to najbardziej wysunięta skała na północ w całej jurze. Około 20 kilometrów dalej możemy zobaczyć Pałać Raczyńskich w złotym potoku, a obok niego dworek Krasińskich, który był bohaterem nie boskiej komedii. Niedaleko dalej j w jurze możemy znaleźć pustnię. Jest to pustynia siedlecka, czyli góra na której znajdziemy charakterystyczny piasek pustynny i brak roślinności. Jeżeli jesteśmy zaś amatorami wspinaczki to jura krakowsko – częstochowska będzie dla nas rajem. Nasze dzieci mogą tutaj bardzo łatwo nauczyć się wspinaczki i zainteresować się tym sportem. Skały wapienne występujące na tym obszarze są bowiem idealne na wspinaczkę i potrafią zarazić do siebie każdego.