Trasa Green Velo świętokrzyskie czyli wycieczki rowerowe po Polsce

Wiele osób dzisiaj pragnie spędzić swoje wakacje w sposób aktywny. Oznacza to, że brakować będzie podczas wypoczynku opalania na plaży oraz błogiego lenistwa. Najpopularniejszymi formami aktywnego spędzania czasu na wakacjach są zazwyczaj rower, kajaki lub żagle. Najprostszą formą zdecydowanie są te pierwsze czyli rowery. W Polsce możemy znaleźć bowiem wiele wspaniale przygotowanych tras rowerowych na długie letnie wycieczki.

Trasy rowerowe w Polsce

Jedną z najpopularniejszych tras rowerowych w Polsce jest trasa green velo. Jest to bowiem trasa, która prowadzi przez 5 województw we wschodniej części naszego kraju. Łączna jej długość to ponad 2 tysiące kilometrów wzdłuż, której wybudowane zostały liczne punkty obsługi rowerów w sytuacjach kryzysowych, czyli kiedy na przykład przebijemy oponę lub uszkodzimy rower. Trasa poprowadzona jest przez najpiękniejsze miejsca wschodniej Polski o dużym znaczeniu historycznym oraz kulturowym.

Trasa Green Velo świętokrzyskie

Przykładowo trasa green velo świętokrzyskie prowadzi przez malownicze tereny gór świętokrzyskich. Trasa green velo została poprowadzona tak, aby rowerzysta przede wszystkim czuł się bezpiecznie i komfortowo podczas pedałowania. Trasy przygotowane są tak, że każda osoba spokojnie da radę przez nie przejechać. Możemy więc zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową małe dzieci lub osoby starsze. Głowna trasa green velo prowadzi przez takie miejscowości jak przykładowo Kielce, Raków lub Bielce. Odpowiednim rowerem na trasę green velo jest rower trekkingowy. Trasa green velo jest zróżnicowana i zawiera odcinki asfaltowe oraz szutrowe. Jeżeli zjedziemy z głównej trasy na boczne to będziemy mogli poszaleć trochę więcej na rowerze typu MTB w znanych miejscach jak Telegraf lub Pierścienica. Takie trasy są specjalnie oznaczone, aby nikt bez odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności na nich się nie znalazł. Przy trasie green velo znajdziemy też bardzo dobrze przygotowaną dla rowerzystów infrastrukturę hotelowo – gastronomiczną. Bez trudu znajdziemy więc miejsce na nocleg lub restaurację gdzie będziemy mogli zjeść coś smacznego.