Wycieczka do Gdyni – co zobaczyć?

Gdynia to specyficzne miasto, gdzie tradycja przenika się z nowoczesnością. Znajduje się tam drugi co do wielkości port w Polsce. Miasto to posiada rozległe tereny idealnie przystosowane do całodniowych spacerów. Oprócz naturalnych części miasta, istnieje również wiele obiektów, które stanowią całą infrastrukturę turystyczną. Z tego też względu miasto to co roku przyjmuje wielu turystów, a przed wyjazdem należy rozeznać się, co warto zobaczyć w Gdyni.

Okręty dostępne do zwiedzania i podziwiania w Gdyni

Jedną z głównych atrakcji w Gdyni jest okręt ORP Błyskawica. Zacumowany jest przy Skwerze Kościuszki i stanowi nieodłączny element krajobrazu miasta. Na okręcie znajdują się wystawy, na których podziwiać można broń, mundury, odznaczenia związane z II wojną światową. To właśnie z tą wojną kojarzony jest okręt, który brał udział w wielu operacjach na Morzu Śródziemnym, Północnym, a także Oceanie Atlantyckim.

Innym statkiem, który warto zobaczyć jest Dar Pomorza. Jest to piękny trójmasztowiec, który obecnie pełni funkcję muzeum. Na pokładzie podziwiać można pomieszczenia oraz wyposażenie statku. Podczas zorganizowanych wycieczek, przewodnik opowiada historie związane z Darem Pomorza.

Akwarium Gdyńskie

Akwarium gdyńskie jest to największy w Polsce morski ogród zoologiczny. Znajduje się ono w budynku wybudowanym w 1938 roku. Atrakcjami tego obiektu są zarówno zwierzęta, jak i flora, która występuje w środowiskach wodnych, ale także wodno-lądowym. Miejsce to ma pełni funkcję zarówno ekspozycyjną, jak i edukacyjną. Wycieczki organizowane są przez przewodników, którzy odpowiednio dobierają rodzaj wycieczki do wieku zwiedzających. Ekspozycja jest sukcesywnie unowocześniana.

Centrum Nauki Experyment

Miejsce dla osób lubiących naukę oraz eksperymenty. Znajduje się tam wiele propozycji, specjalnie przygotowanych dla dzieci ale nie tylko. Mogą one tam dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat nauki, a wszystko to w formie zabawy pod czujnym okiem pasjonatów obsługujących to Centrum.