Fajne miejsca w Szczawnicy

Szczawnica w skrócie

Miasto to leży niedaleko rzeki Dunajec, a dokładniej w dolinie potoku Gracjank, który jest dopływem Dunajca. Znajduje się w województwie małopolskim i słynie z różnych kurortów uzdrowiskowych. Jej powierzchnia wynosi 33 kilometry kwadratowe, a według badań z końca 2019 roku miasto miało zamieszkiwać 5711 mieszkańców. Miasto z roku na rok zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością wśród turystów jak i wśród osób szukających tam uzdrowiskowych mocy. Najlepszym wyborem będzie się tam wybrać nie podczas trwającego sezonu turystycznego. Wtedy będzie to o wiele spokojniejsze oraz ciekawsze miejsce do zwiedzania. Szczawnica co warto zobaczyć, tego nie da się opisać jednym zdaniem.

Co warto zobaczyć będąc w Szczawnicy

Szczyt Trzy Korony, jak sama nazwa wskazuje wybierając się na Trzy Korony, będziemy mieć możliwość zdobycia kilku szczytów. Jest to atrakcjami polecana dla każdego, widoki stamtąd są niebywałe, i zatrzymują dech w piersiach.
Wodospad Zaskalnik jest wyjątkowym miejscem tego miasta. Każdy powinien to miejsce odwiedzić, spacerując z Szczawnicy do efektownego Zaskalnika musimy zarezerwować sobie godzinę czasu. Tyle zajmie nam fantastyczna wędrówka.
Wąwóz Homole uważany za jeden z najpiękniejszych rezerwatów w Pieninach. Znajdziemy w nim bujną florę i faunę, kilkumetrowe ściany z wapienia. Na samym dole wąwozu płynie niewielki lecz piękny potok, który jeszcze bardziej dodaje uroku temu miejscu.
Cerkiew w Jaworkach jest to kościół katolicki imienia św. Jana Chrzciciela. Jest to jedna z kilku atrakcji Szczawnicy. Kościół jest traktowany jako zabytek, a jego historia sięga kilka wieków wstecz.
Park Górny im Adama Hrabiego Stadnickiego jego historia sięga 1824 roku. W parku znajduje się wiele ciekawych rzeźb, pomników, zabytkowych obiektów oraz prawie 10 tysięcy różnych gatunków drzew, krzewów i innych wyjątkowych roślin.
Palenica Stok Narciarski tą atrakcje cenią sobie o wiele bardziej dzieci niż dorośli, z powodu, że znajduje się tam zjeżdżalnia grawitacyjna.