Baśniowe malezyjskie wakacje

Jeśli lubisz podróżować, szukasz nieoczywistych celów podróży, jesteś znudzony popularnymi kierunkami wycieczek oferowanymi przez biura podróży a jednocześnie chcesz przeżyć coś niezwykłego i bajkowego – koniecznie zaplanuj wakacje w Malezji! To cudowny kraj, który leży bliżej niż myślisz a jednocześnie oferuje turystom wszystko, co najlepsze – gościnne i otwarte społeczeństwo, przepyszne lokalne jedzenie, zabytki w stylu kolonialnym, atrakcje w czasie wolnym, magiczne widoki oraz krajobrazy niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Te wakacje spędź zupełnie inaczej – spędź je w tropikalnej Malezji.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur to stolica i największe miasto Malezji. Jest to również centrum życia kulturalnego, administracyjnego i społecznego. Metropolia ma futurystyczny wygląd i nowoczesny charakter a jednocześnie jest miastem wielokulturowym i wieloetnicznym. Mieszka tutaj prawie 1,8 miliona ludzi. Najciekawsze zabytki stolicy to wieże Petronas będące również symbolem całego kraju, muzeum królewskie Istana Negara gdzie do 2011 roku rezydowali królowie Malezji, Park Dziedzictwa Tun Abdul Razaka gdzie znajdziemy największy meczet (Meczet Narodowy), ogrody botaniczne Perdana, planetarium czy imponujący gmach Muzeum Narodowego. W dzielnicy Chinatown znajdziemy tanie noclegi, są tutaj także liczne targowiska i lokalne knajpki. Dzielnica Brickfields (inaczej nazywana “Indyjską”) to z kolei miejsce zamieszkania mniejszości hinduskiej, znajdziemy tu także liczne świątynie ukończone w różnych stylach architektonicznych.

Co jeszcze warto zobaczyć

Inne Malezja atrakcje, które niewątpliwie warto zobaczyć to piękne wyspy Perhentian – raj dla miłośników pięknych widoków oraz wypoczynku na plaży i pływania, najstarszy na naszej planecie las deszczowy Taman Negara, możliwość nurkowania na Palau Payar gdzie możemy podziwiać piękno podwodnej fauny i flory, plaże na Langkawi gdzie panują idealne warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Można tam także podziwiać baśniowe zachody słońca.
Warto też wybrać się do parku narodowego Gunung Mulu, gdzie znajdują się piękne jaskinie o nietypowych, magicznych wręcz, kształtach amilosbicy wspinaczek powinni wybrać się na Kinabalu – najwyższą górę Malezji. Wielu atrakcji dostarczy turystom także zwiedzanie Borneo i regionu Sabah z jego niezwykłą przyrodą i unikalnymi gatunkami zwierząt, np. orangutanami.