Czemu typowe spodnie żeglarskie są tak ważne?

Jaka jest różnica między Jeansami a specjalnymi spodniami żeglarskimi?

Ogromną różnicą porównując takie spodnie jest materiał gdzie zwykłe jeansy posiadają specjalną zabarwioną tkaninę i czasem nawet w jakimś małym procencie bawełnę, jak wiemy nie są to spodnie wodoodporne, więc mogą być kiepską decyzją wybierając je nad wodę, szczególnie gdy się pomoczymy.

Specjalne spodnie żeglarskie natomiast uzyskują większą decyzję wyboru, może już z tego względu że materiał z którego są produkowane zapewnia Nam komfort, pewność że Nas nie zaleje woda i przede wszystkim bezpieczeństwo z racji uniknięcia jakiejkolwiek choroby, dobrą zaletą jest to że większość spodni dobrego producenta jest szybkoschnąca, więc nawet w przypadku zalania wodą, nie musimy się martwić że spodnie będą schły nawet do kilku godzin jak w przypadku standardowych jeansów.

Chociaż gdy wybieramy się nie na długo będąc na jeziorze, możemy zawsze założyć jakiś dres byle było Nam wygodnie, lecz wiadomo że dresy nie są wodoodporne i możemy nabawić się przeziębienia gdyby Nas przewiało.
Więc sprawdzając typowe spodnie na żagle powinniśmy być świadomi warunków na jakie są przydatne o wiele bardziej ni standardowe jeansy.
A jak to porównać? Standardowe jeansy, zwykły i prosty materiał dzięki któremu woda wchłonie się w ciągu paru sekund: od 40 do 100 złotych.
Profesjonale spodnie na żagle, ściągające wodę i szybko schnące ze specjalnego materiału: Od 100 do 500 złotych. Nie jest to tanie hobby, ale lepiej zadbać o Nasze bezpieczeństwo i swobodę niż narażać się na przeziębienie.