Jak wzmocnić rzęsy?

Piękne i grube rzęsy są marzeniem wielu kobiet. Niestety, nieodpowiednia pielęgnacja, zła dieta oraz działanie czynników zewnętrznych może osłabiać nasze włoski oraz powodować ich wypadanie. Oto cztery zasady, które należy przestrzegać, by móc cieszyć się pięknymi rzęsami!

1. Odpowiednia pielęgnacja. Osłabienie włosków może być spowodowane działaniem różnych kosmetyków: tuszów do rzęs, eyelinerów czy nawet mocnych płynów do demakijażu. Aby zadbać o rzęsy należy wybierać jak najbardziej naturalne i delikatne kosmetyki, które nie osłabią włosków.

2. Technika demakijażu. Tarcie delikatnych włosków w celu zmycia opornego makijażu jest częstym powodem osłabienia rzęs. Poza wyborem delikatnych środków myjących powinniśmy unikać przesadnego tarcia wacikami lub gąbeczkami, które może naruszać strukturę włosków.

3. Zdrowa dieta. Kolejny powód osłabienia rzęs (i ich nadmiernego wypadania) to brak mikroelementów, które w dużym stopniu odpowiadają za kondycję naszego owłosienia.

4. Odpowiednie odżywki. Możemy zdecydować się zarówno na delikatne, naturalne kosmetyki (takie jak olejek arganowy lub olej rycynowy), jak i mocniejsze odżywki: Long for Lashes opinie wciąż ma najlepsze na całym rynku, dzięki czemu w krótkim czasie możemy cieszyć się grubymi i pięknymi rzęsami.