Gdzie wybrać się nad jezioro w województwie kujawsko-pomorskim?

Aby w pełni cieszyć się z uroków lata, nie trzeba wyjeżdżać poza teren województwa kujawsko-pomorskiego. Mieszkańcy bowiem mają do dyspozycji wiele bezpiecznych i ciekawych kąpielisk. Wiele z nich może się pochwalić dogodną lokalizacją, a jeszcze inne sporą liczbą plażowych atrakcji. Szukając w internecie wielu ogłoszeń typu “weekend nad jeziorem kujawsko pomorskie” wiele miejsc zagwarantuje nam wspaniały i bezpieczny pobyt podczas okresu wakacji.

 

Jezioro Gopło- plaża na Półwyspie Rzępowskim, która jest wsunięta w jezioro Gopło została otwarta w 2012 roku. W celu przygotowania plaży użyto aż 500 ton piasku, a 2 lata później powstał na niej ogrodzony plac zabaw oraz bar “Pod Malwami”. Swoją działalność rozpoczęła także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Od kilku lat rozgrywane są również turnieje siatkówki plażowej. Kąpielisko w okresie letnim jest całkowicie darmowe i dodatkowo strzeżone pod okiem ratowników.

 

Jezioro Żurskie- zlokalizowane jest wśród lasów powiatu świeckiego. To sztuczny zbiornik wodny, który powstał w 1929 r. na rzece Wdzie, aby zapewnić energię elektrowni wodnej Żur. Na terenie plaży istnieje wypożyczalnia sprzętu wodnego, boisko do siatkówki, szeroki kompleks gastronomiczny oraz pełen węzeł sanitarny z ciepłą wodą.

 

Jezioro Rudnickie- posiada kilka plaż. Dla wielu mieszkańców jest to świetne miejsce głównie do uprawiania sportów wodnych i letnich kąpieli. W ostatnich latach był kłopot z czystością jego wody, ale na dzień dzisiejszy sytuacja diametralnie się zmieniła ii znów ściągają tu tłumy plażowiczów.